Villa Dizayn Önerileri

Günümüzde yer alan birçok şık villa örneği bulunmaktadır. Bu yazımız içerisinde ülkenin en çok beğenilen villalarını örnek aldık ve villa dizayn önerileri ile birlikte sizlerle paylaştık. Ülkenin çoğu yerinde özel bir şekilde dizayn edilmiş villalar şık bir duruş sergilemektedir. Bu villalar İzmir, Antalya, Muğla ağırlıklı olmak üzere hemen hemen her şehirde bulunmaktadır.

Villa Dizayn ÖnerileriPin

Modern Villa Modeli

Şık ve modern bir villaya sahip olmak istediğinizde vereceğimiz örnek Kayseri’deki bir yapıya ait. Bu yapı diğer villalara kıyasla daha lüks bir görünüme sahip ve farklı renk katmanlarını bir arada taşıyor. Havuz kenarında yer alan ahşap detayların yanı sıra, yapının üst katı için beyaz alt katı için ise siyah renk tercih edilmiştir.

Villa Dizayn ÖnerileriPin

Ahşap Görünümlü Villa

Ahşap görünümlü villa ise her zaman doğal bir görünümü tercih eden kişiler için ideal duruyor. Beton yapının üzerine yapılan ahşap kaplama ile tamamen doğal bir ortam elde ediliyor. Yeşilliklerin içerisinde yer alan bu villa ile her an kendinize huzurlu bir ortam yaşatmanız mümkün.

Villa Dizayn ÖnerileriPin

L Tipi Villa

L şeklinde konumlandırılmış olan bu villa tek katlı olarak tercih edilmiştir. Siyah dış cephesi ile birlikte modern bir görünümü de yakalamıştır. Tek katlı villalar geniş arsalar için uygundur. Metrekaresi küçük bir villa tercih eden kişiler küçük arsalar için de tek kat tercih edebilirler. L tipi villalarda genellikle uç noktada hobi odası yer alır. Böylelikle bütün evden uzak ve sakin bir alan kazanılmış olur.

Villa Dizayn ÖnerileriPin

Villanın İç Dizaynı

Villanın iç dizaynı da dışı kadar önemlidir. Bu nedenle evin içindeki tasarımın da dışı kadar özenle seçilmesi gereklidir. İç bölümler için tercih edilen merdiven detayları evi daha çekici kılmaktadır. Eve giriş bölümüne geniş bir antrenin ardından iki ya da üç basamak konulur. Böylelikle giriş ile salon ayrılmış olur ve şık bir giriş yakalanmış olur. Salonda tercih edilen Fransız camlar ise dışarıyı net bir şekilde izlemeye yardımcı olur. Böylelikle evde de her zaman doğa ile iç içe olmak mümkündür.

Galeri

Villa Dizayn ÖnerileriPin Villa Dizayn ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın