Yaratıcı Bebek Odası Önerileri

Yaratıcı Bebek Odası Önerileri/ Anne baba olacak kişiler bebekleri için en güzel odaları tasarlamak isterler. Bebeklerin günün büyük bir bölümünde zaman geçirecekleri odanın tasarımı oldukça önemlidir. Yaratıcı bebek odası önerileri ile bebeğin zeka gelişimine katkıda bulunulabilir. Tamamen doğru seçimler ile bebeğin duyularının daha hızlı gelişmesine yardımcı olmak mümkündür.

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Bebek odasında kullanılan renklerden eşyalara kadar her şey detaylı olarak seçilmelidir. Yaratıcı detaylar ile birlikte muhteşem bebek odası dekorasyonu elde edilebilir. Eve neşesi ile renk katacak olan bebeğe güzel bir dekorasyon yapmak herkesin isteğidir. Birçok farklı fikir önerisi ile odalarda muhteşem görüntüler oluşturulabilir. Bu yazımızdaki öneriler ile şık bir dekorasyon elde etmek mümkündür.

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Bebek Karyolasına Dokunuşlar Yapın

Bebek karyolasına dokunuşlar yapın ve bebeğinizin hayal gücünü genişletin. Karyolanın tipine bağlı olarak farklı dokunuşlar gerçekleştirilebilir. Eğer ahşap bir karyola kullanılıyor ise gökkuşağı renklerine boyanabilir. Böylelikle renklerle bebeğin duyuları uyarılabilir. Diğer bir alternatif ise küçük ponponlar ile yatağı süslemek olacaktır. Bu ponponlar bebeğin dikkatini çekecek ve yatakta oyun oynamasına imkan tanıyacaktır.

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Karyolada bebeğin ilgisini çekecek diğer bir seçenek ise cibinlik olabilir. Cibinlik hem kullanım açısından konforlu olacak hem de bebeğin ilgisini çekecektir. Sineklerin ve tozların bebeği rahatsız etmesini engelleyecektir. Üstelik uyurken bebeğin üstüne gölge yapacak ve bebeğin uyku konforunu daha da arttıracaktır.

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Renkli Tablolar

Renkli tablolar ile bebeğin odası renkli bir hale getirilebilir. Genel olarak bebeğin adının yazılı olduğu tablolar tercih edilir. Böylelikle bebeğin harfleri tanıması da daha kolay olacaktır. Bebeğin odasındaki renklerle uyumlu bir tablo yapılabilir. Tablo yapılırken kullanılan malzemenin bebeğe zarar vermemesi oldukça önemlidir.

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Öğretici Görseller

Hayvan isimlerinin ve resimlerinin yer aldığı renkli görsellerle bebeğin odası renklendirilebilir. Bu yapılırken a’dan z’ye bütün harflere yer verilmesi gereklidir. Harfler alfabetik olarak dizilmelidir. Böylelikle bebek ilerleyen yaşlarında alfabeyi sıralamasına göre daha rahat bir şekilde öğrenebilecektir. Alfabede yer alan nesnelerde canlı renkler kullanılmalıdır. Yan yana aynı renklerin kullanılması yerine farklı ve canlı renkler bir arada kullanılmalıdır. Bu sayede bebeğin ilgisi daha fazla çekilir.

Galeri

Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin Yaratıcı Bebek Odası ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın