Çift Kişilik Yatak Ölçüleri Ne Kadardır?

Çift Kişilik Yatak Ölçüleri Ne Kadardır?
Çift Kişilik Yatak Ölçüleri Ne Kadardır? / Yatak odası bir evin en önemli noktalarından birisidir. Kişiler gündüz geçirdikleri stresli zamanları ve yorgun anlarını bir kenara bırakırlar. Kendilerini rahat bir uykuya bırakmak...

Çift Kişilik Yatak Ölçüleri Ne Kadardır? / Yatak odası bir evin en önemli noktalarından birisidir. Kişiler gündüz geçirdikleri stresli zamanları ve yorgun anlarını bir kenara bırakırlar. Kendilerini rahat bir uykuya bırakmak isterler. Rahat bir uyku ise rahat bir yatak ile gerçekleşebilir.

Bu durumda kişiler çift kişilik yatak ölçüleri hakkında bilgi edinmek ister ve doğru yatağı temin etmeyi tercih ederler.

Çift Kişilik Yatak

Kişilerin yatak alırken dikkat etmesi gereken iki ana unsur vardır. Bu unsurlardan ilki yatağın malzemesidir. İkinci unsur ise yatağın hangi ölçülerde olduğudur. Yatağın daha konforlu olması için yatak ölçüsü belirlenmeli ve kriterler dahilinde yatak aranmalıdır.

Çift Kişilik Yatak

Standart Yatak Ölçüleri

Yatak satış mağazalarında belirli standart yatak ölçüleri bulunur. Bu ölçüler dışında yatak kullanmak isteyenlerin özel olarak yaptırması gereklidir. 160x90 standart yatak ölçüsüdür ve genellikle çift kişilik bazalar bu ölçülere uygun olarak üretilir. Ortalama bir yatak odası boyutları için standart yatak ölçüleri tercih edilir.

Çift Kişilik Yatak

160x200 ölçüleri en çok tercih edilen yatak ölçüsü olarak piyasada yer alınır. Ortalama büyüklükte ve fiyatta olması nedeni ile oldukça fazla tercih edilir. Fakat bu yatak ölçüleri ortalamadan daha büyük yatak odalarında kullanım için idealdir. Büyük bir alan kapladığı için odayı küçültecektir. Rahat ve kullanışlı olmasının yanı sıra boyutunun da değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Çift Kişilik Yatak

180x200 standart yatak ölçülerini küçük bulan kişilere uygundur. Geniş bir yatak kullanmak isteyen kişiler bu yatağı kullanabilirler. Ancak ortalamadan daha büyük olması nedeni ile kaplayacağı alan göz önüne alınmalıdır.

Çift Kişilik Yatak

Yatağın Kalınlığı

Yatağın kalınlığı da boy ve eni kadar önemli bir unsurdur. Ancak kalınlık için firmaların belirlediği standart bir ölçü yoktur. Yatağın kullanımı göz önüne alınarak, firmalar her yatak için farklı bir kalınlık belirleyebilir. Ortalama kalınlık ölçüleri ise 45 santim ile 50 santim arasında yer alır. Yatağın malzemesine göre kalınlığı da farklılık gösterebilir. Eğer sünger bir yatak tercih ederseniz, ince yataklardan da kullanabilirsiniz. Bel ve boyun ağrısı yaşayan kişiler ise yumuşak yatakları tercih etmemelidir. Sert yataklar ağrıları dindirecek özelliğe sahiptir.

Galeri

Çift Kişilik Yatak Çift Kişilik Yatak Çift Kişilik Yatak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.