Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu
Dar ve uzun yatak odası dekorasyonu, küçük yatak odasına sahip olan bireylerin sıkça araştırdığı konular arasında yerini almaktadır. Küçük ve uzun olan yatak odalarında hem mobilya hem de renk seçimi oldukça büyük bir önem...

Dar ve uzun yatak odası dekorasyonu, küçük yatak odasına sahip olan bireylerin sıkça araştırdığı konular arasında yerini almaktadır. Küçük ve uzun olan yatak odalarında hem mobilya hem de renk seçimi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Zira yanlış seçimler, odanızın olduğundan daha küçük görünmesine yol açabilir ve hareket alanınızı büyük ölçüde kısıtlayabilir. Dar ve uzun yatak odası dekorasyonu Dar yatak odalarında kullanılacak mobilya türleri İskandınav tarzı gibi daha minimal mobilyalar olmalıdır. Zira avangart gibi mobilya tarzları oldukça büyük ve gösterişli olacağı için alana uygunluk göstermeyebilir ve bu sebepten ötürü mobilyalarınız istediğiniz gibi durmayabilir.

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Küçük Yatak Oda Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük yatak odalarında bazı püf noktalara dikkat edilmesi şarttır. Özellikle koridora benzeyen dar ve boyca uzun odalarda hoş ve ferah bir görünüm oluşturmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda pek çok insan küçük yatak oda dekorasyonu püf noktaları konusu üzerine araştırma yaparak odalarının nasıl ideal şekilde görünebileceğini merak etmektedir. Aşağıdaki listede bu tür odaları dekore ederken dikkat edilmesi gerekenler belirtilmektedir.

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

  • Seçilecek mobilyalar az ve öz olmalıdır.
  • Odada açık renkler tercih edilmeli ve bu sayede oda daha büyük gösterilmelidir.
  • Dekorasyon ürünleri çok büyük seçilmemelidir.
  • Özellikle ayna gibi yansıtıcı özelliği sayesinde odayı daha büyük gösterecek ürünlere yönelmek gerekmektedir.
  • Odadaki eşyalar mümkün olduğunca dolaplara yerleştirilmeli ve ortada pek ürün bırakılmamalıdır.
  • Odada büyük ve kaba halılar yerine dikdörtgen şeklindeki ince kilimlere yönelmeniz önerilmektedir.
  • Yatak başlığının da minimal olması gerekir. Bu sayede oda ferah görünecektir.
  • Dekoratif ürünler seçilirken de siyah gibi koyu renkler yerine küçük beyaz ürünler seçilmemeli ve büyük tablolar kullanılmamalıdır.

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Yukarıdaki listede belirtilen unsurlara dikkat ederek dekorasyon yaparsanız, odanızın ne kadar küçük olduğu fark etmeksizin ideal bir oda görünümü yaratabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de açık kapılı dolaplar kullanmamaktır. Açık dolaplar dağınık bir görünüme neden olurken, odanızı olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu dar yatak odası çözümleri sayesinde istediğiniz gibi bir odaya sahip olabilirsiniz.

Galeri

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.