Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Ucuz Zemin Döşeme Yöntemleri Hangileridir?

Dekorasyonlarda önemli hususlardan bir tanesi de ucuz yer döşeme fikirleri olmaktadır. Dekorasyonların tamamlayıcı parçası olarak zeminlerin alana uygun olarak döşenmesi gerekir. Fayans, parke, taş, karo, laminat ve ahşap gibi pek çok farklı yer döşeme yöntemi bulunmaktadır. İsteyen herkes bu yöntemler arasından kendi zevklerine ve bütçelerine uygun olarak zemin döşeme yaptırabilirler. Bu malzemelerin de farklı döşeme teknikleri bulunur. Zemin döşeme konusunda anlaşılan usta, döşeme için kullanılan malzeme ve teknik gibi faktörler döşeme fiyatını belirlemektedir. Bu kriterlere bakıldığı zaman özenli bir araştırma yapılarak istenilen döşemeler en uygun fiyatlar ile yaptırılabilir.

Ucuz yer döşeme fikirleri, dekorasyonun önemli konularından biridir. Bir alanın dekorasyon çalışması, yer döşemeleri ile tamamlanmış oluyor. Yer döşemeleri;

  • Karo,
  • Ahşap,
  • Fayans,
  • Taş,
  • Laminat vb. yöntemlerden oluşuyor.

Ucuz Zemin Döşemeleri

Dekorasyon için zemin döşeme yaptıracak olan kişiler ucuz yer döşeme fikirleri ile bu işlerini tamamlayabilirler. Ancak bu noktada ucuz olması kadar malzemelerin ve işçiliğin de iyi olması gerekir. Bu nedenle de zemin döşeme yapılmadan önce iyi bir şekilde araştırma yapmak gerekir. Parke ve laminat gibi yer döşemeler için farklı malzeme çeşitleri yer alır. Bu noktada malzemelerin ucuz olanına kaçılmaması gerekir.

 

PinPvc Yer Muşambası 2mm Homefleks Keçeli Yer Döşemesi Serfloor135,99 ₺
PinPetek Desenli Siyah Pvc Zemin Kaplama Siyah105,84 ₺
PinMineflo129,09 ₺
Pin Pvc Yer Döşemesi Keçeli Kalın Yer Muşambası Popfleks(laminatea)119,90 ₺
PinPvc Yer Kaplaması Zemin Döşemesi Soba Altı Muşambası66,00 ₺
PinAkseren Pvc Zemin Kaplama Yer Döşemesi En : 1,50 Metre – Gri170,00 ₺
PinRenkli Duvarlar Nwyp01 Siyah Beyaz Yapışkanlı Ahşap Pvc Yer Döşeme Parkesi209,99 ₺

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Özellikle de ahşap olan yer döşeme ürünlerinin su döküldüğü zaman kabarmaması adına su geçirmeyen malzemeleri seçilmelidir. Böylelikle de olası kazalarda zemin kısa sürede kabarmamaktadır. Yine çok ucuz fiyata yapan işçiler yerine işini düzgün yapan bir usta ile anlaşmak gerekir. Gerek ahşap gerekse de fayans gibi döşenmiş banyo modelleri ve her türlü döşemede malzeme kadar işçilik de önemlidir. Özensiz işçiliklerde döşemelerin arası açık kalabilir ya da malzemeler düzgün bir şekilde yerleştirilemeyebilir.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Uygun fiyatlı zemin döşemeleri yaptırmak isteyen kişiler parke ve laminat gibi sık kullanılan döşeme çeşitlerini tercih edebilirler. Aynı zamanda fiyat belirleme konusunda malzemelerin alınacağı yerler ve anlaşılacak işçiler fiyat belirleme konusunda oldukça önemlidir. Uygun fiyatlara zemin döşeme yaptırmak isteyen kişilerin kaliteli malzemeleri uygun fiyatlar ile satan yerlerle iletişim kurmaları gerekir. Aynı zamanda döşemeyi yapacak olan kişi ile iyi bir anlaşma da yapılması gerekir. Bu noktada işini iyi ve uygun fiyatlar ile yapan bir ustayla anlaşılması gerek kalite gerekse de fiyat konusunda avantaj sağlamaktadır.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Ucuz ve şık yer döşemeleri evleri daha keyifli ve çekici hale getirmek için önemlidir. Öncelikle, mevcut malzemelerinizi kullanarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Örneğin, çoklu renkli halılar kullanarak zemininizi zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca, duvarlarınızı dekore edebilmek için eşsiz tablolar veya afişler kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızı da kullanarak mekanınızı değiştirebilirsiniz. Bir koltuğu örnek olarak yeniden boyayabilir, köşelerinizi kullanarak küçük bir dolap yapabilirsiniz. Ayrıca, kullanılmış eşyalarınızı satın alarak da yer döşemelerinizi daha uygun fiyatlara yapabilirsiniz. Son olarak, evinizi süsleyen çiçekleri kullanarak evinizin çok daha canlı ve neşeli bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Pin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Pin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Pin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Pin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPin

Muşamba yer döşeme nasıl yapılır?

Muşamba yer döşemesi, evlerde ve ofislerde konforu arttırmak için çok popüler bir dekorasyon yöntemidir. Bu yöntem, özellikle güvenli, uzun ömürlü ve konforlu bir ortam oluşturmak için tercih edilir. Muşamba, kaliteli, hafif ve esnek bir kumaştır. Muşamba yer döşemesi, öncelikle zeminin temizlenmesiyle başlar. Daha sonra, özel bir lehimleme maddesi veya kalıp kullanılarak muşamba kumaşı zemine uygulanır. Son olarak, özel bir sıvı kullanılarak muşamba kumaşının yerine oturtulur. Muşamba yer döşemesi, profesyonel bir şekilde yapıldığı takdirde, çok güzel bir görünüm ve konfor sağlar. Ayrıca, kolayca temizlenmesi ve uzun ömürlü olması nedeniyle çok tercih edilir.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin

Belirttiğimiz yöntemler içerisinden zevkinize ve bütçenize göre olanını seçip döşemenizi yaptırabilirsiniz. Yer döşeme fiyatlarını etkileyen faktörler; döşemeyi yapan usta, teknik konular ve kullanılan malzemeler olduğunu söyleyebiliriz. Ucuz yer döşemesi fiyatları konusunda piyasa araştırması yaparak, bütçenize uygun olanını bulabilirsiniz. Fiyatla birlikte ürünün kullanışlı olması da çok önemlidir.  Bu noktada kaç sene kullanmayı amaçladığınızı da ele almalısınız. Yer döşemesi fikirlerine bakarken hangi mekânda kullanacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Belirttiğimiz hususlar doğrultusunda yer döşeme fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPinPin

Yer Döşeme Fikirleri

Yer döşeme fikirleri sayesinde dekorasyon çalışmalarınızda başarılı olabilirsiniz. Ucuz yer döşeme fikirleri şöyle sıralanabilir:

Seramik Yer Döşemesi

Suyla temasın çok olduğu yerlerde seramik yer döşemesi kullanılması daha doğru olur. Bu yüzden mutfaklarda, tuvalet ve banyolarda seramik yer döşemesi kullanılmaktadır.  Aynı zamanda ticari mekanlarda da bu yer döşemesi çok kullanılıyor.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin

Laminat Parke

Uygun fiyatlı yer döşeme çeşitlerinden birisi de laminat parkelerdir. Yalnız parke seçerken fiyatını etkileyen teknikleri çok iyi bilmek gerekiyor. O teknikler;

  • Parkenin markası,
  • Ürün sınıfı,
  • Parke menşei,
  • Parkenin kalınlığı olarak sıralanabilir.
Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin

Yer döşemesinde ithal parke tercih ederseniz, daha fazla fiyat öderseniz. İthal parkelerde kur farkları önemli rol oynuyor. O yüzden yerli parke markalarının fiyatları daha uygundur. Laminat parke fiyatlarını etkileyen diğer bir unsursa, teknik konulardır. Parkenin kalınlığı, modelleri fiyatını direkt etkiliyor.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin

Pvc Zemin Kaplama

Kendinden yapışkanlı pvc yer döşemesi evlerde daha çok kullanılıyor. Pvc’nin uygulanabilmesi için özel yapıştırıcı almak gerekiyor. Metrekare bazında düşünülerek kaplama yapılacak alana yapıştırıcı kullanılmalıdır. Genel olarak, Pvc zemin fiyatlarını çeşitlilikleri etkiliyor. Her PVC zemin kaplama türünün kendi has uygulama şekli bulunuyor. Pvc zemin döşeme, petrolden üretildiğinden kur dalgalarıyla bağlantılıdır.

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPinPin

Epoksi Zemin Kaplama

Pürüzsüz zeminler için epoksi zemin kaplama tekniğini uygulayabilirsiniz. Normalde epoksi zemin kaplamanın fiyatı çok yüksektir. Fakat bazı yerlerde epoksi kullanılması diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olur.

Galeri

Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin
Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPin
Ucuz Yer Döşeme FikirleriPinPinPin
4.7/5 - (3 votes)

Yorum yapın

1