En İyi Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

En İyi Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Yeni yıla girerken herkes heyecan duyar ve bulunduğu alanı güzel bir hale getirmek ister. Bunun için ise herkes en iyi yılbaşı dekorasyon fikirleri üzerine araştırma yapar ve kendisine uygun bir düzen kurmaya çalışır. Dünya üzerinde büyük bir heyecan ile kutlanılan bugünü bazı kişiler evde sevdikleri ile geçinirler. Evde yılbaşı geçiren kişiler ise evlerini süslemek ve yılbaşına özel bir konsepte dahil etmek isterler. Bu nedenle kişiler hazır ürünler alabilecekleri gibi ev yapımı süsler de yaparak güzel bir görünüm elde ederler. Mağaza vitrinleri, kafelerin camları, yollar ve binalar hep ışıklarla süslenir. Kişiler bu büyüleyici görüntüyü gören kişiler, evlerinin içinde de bu ışıltıyı yakalamak isterler.

Pin

En iyi yılbaşı dekorasyon fikirleri kişilerin kendisinin yapabileceği ve az maliyetli olanlardır. Özellikle süslere fazla harcama gerçekleştirmek isteyen kişiler bu fikirlere öncelik gösterirler. Kişilerin kendi yapacakları süsler ile süslemelerini oldukça hoş bir hale getirebilirler. Öncelikle süsleme yapılmadan önce hangi renklerin kullanılacağı önemlidir. Genel olarak yılbaşı ile özdeşleşen iki renk mevcuttur, kırmızı ve yeşil ile güzel süslemeler elde edilir. Ayrıca gümüş de süslemelerde tercih edilen ve şık görünüm elde edilmesine yardımcı olan renklerdendir.

Pin

Kozalakla Yeni Yıl Ağacı

Senelerdir yeni yıla girerken süslemelere konu olan eşyalardan birisi de kozalaklardır. Kozalakları süslemek için kapsamlı malzemelere ihtiyaç yoktur. Sulu, guaj ya da ahşap boyalarından herhangi birisi ile boyanabilir. Herhangi bir para vermeden kendiniz toplayabileceğiniz bu malzeme en iyi yılbaşı dekorasyon fikirleri içinde çok kullanışlı olarak yer alır. Ağaçlarda da süslemek için kullanılan kozalaklar, farklı renklere de boyanabilir. Altın ya da gümüş renginde boyanarak ağaçlara farklı havalar katılabilir. Kişiler kendi yeni yıl ağaçlarını da yalnızca kozalak ile oluşturabilirler. Strafor ve bir sürü kozalak yardımı ile oluşturulan ağaçlar, etrafı ledler ile çevrelenerek hoş bir görünüm kazanabilir.

Kapı Süsü

Yine kozalak ile elde edilebilecek bir süsleme fikri yazıda yer alır. Kapı süsleri yeni yıl kutlamalarında çok hoş bir görünüm sağlar ve yeni yılın kutlandığını bildirir. En iyi yılbaşı dekorasyon fikirleri arasında kozalak yardımı ile kapılara süsleme yapmak da bulunur. Kozalaklar daire şeklinde yapıştırılır ve bir sprey boya yardımı ile boyanır. Özellikle beyaz renkte tercih edilecek kapı süsleri ile güzel bir görünüm kazanılır.

Pin

Hediye Kutuları

Yılbaşı ağaçlarının altında yer alan hediye kutularını güzelleştirmek için de süslemeler yapılabilir. Bu işlem için kişilerin ihtiyacı olan malzemeler kraft kağıtlarıdır. Bu kağıtlar sert bir yapıya sahiptir ve oldukça güzel bir şekilde hediye paketi olur. Ağacın altında güzel bir şekilde durması istenen hediye kutuları bu kağıtlar ile kaplanabilir. Hediyesini özgünleştirmek isteyen kişiler çeşitli kraft kağıtlar ile hediyelerini paketleyebilirler. Kağıtların üzerine simli kalemle kimin için olduğu yazılabilir ve renkli bir duruş kazanılır.

Pin

El Yapımı Yılbaşı Çorapları

En iyi yılbaşı dekorasyon fikirleri içinde yılbaşı çorapları da önemli bir yer tutar. Üstelik yapımı için az bir ip gerektiren bu çoraplar için evdeki artan ipler kullanılabilir. İplerden yapılan çorap figürlerinin dışına farklı iplerle küçük toplar yapılabilir ve tatlı bir duruş yakalanabilir. Özellikle beyaz, yeşil ve kırmızı renkte olan çoraplar tam olarak konsepte uygun olacaktır. Çorapların içerisine yılbaşı geleneklerine uygun olarak eşyalar konulur ve iyi şans getirmesi dilenir. Üstelik bu çoraplar rengarenk yapılabilir ve yan yana asılarak renkli bir şekilde süsleme gerçekleştirilebilir.

Pin

En İyi Noel Dekorasyon Fikirleri

Yeni yılın kapıya dayandığı bu zamanlarda hemen hemen herkes kendisine en uygun süslemeleri araştırmaktadır. Bu süslemelerin renkli ve şık olması da yeni yılın güzel geçeceğine işaret eder. Herkes yeni yıldan ümitlerini çeşitli kutlamalarla karşılar, bu kutlamaların olduğu alanlardaki süslemeler de oldukça önemlidir. Kişiler evlerini süsleyerek yeni yıla hazır olabilirler, en iyi Noel dekorasyon fikirleri ile evde bambaşka bir hava yaratmak mümkün.

Pin

Kardan Adam Kapılar

Özellikle küçük çocuğu olan kişiler için ideal bir fikirdir. Beyaz kapıların üzerine turuncu, siyah, kırmızı ve yeşil kartonlarla kapının üzerinde çeşitli figürler yapılabilir. Öncelikle gözler siyah kartondan, turuncu kartondan ise burun yapılabilir. Siyah kartonlar ile yeniden düğmeler, şapkası elde edilebilir. En son ise kırmızı kurdele ile belindeki kuşağı yapılarak eğlenceli bir süsleme yapılır. Çocukların oldukça fazla seveceği kardan adam kapılar en iyi Noel dekorasyon fikirleri arasında yerini alıyor. Kişiler isterse kapılara yalnızca kardan adam değil, geyik ya da Noel baba figürü de yapabilirler.

Pin

Mumlar

Yılbaşı yemeklerinin vazgeçilmez objelerinden birisi de yanan mumlardır. Bu mumlar masanın daha görkemli gözükmesine ve yemeklerin daha şık bir masada yenmesine imkan sağlar. Bu nedenle mumlar, yeni yıl masaları için önemli bir yerde bulunuyor. Dekorasyon alanındaki dokunuşlarının etkili olduğu bilinen mumlar, oldukça hoş bir görünüm sağlamanın yanı sıra sıcak bir görünüm de yaratıyor. Kişiler isterlerse kendi mumluklarını da kolayca el yapımı olarak yapabiliyorlar. Mumluklar en iyi Noel dekorasyon fikirleri içinde bulunuyor ve yapımı da oldukça kolay olarak ilgi görüyor. Ağaç parçalarından yapılan mumluklar, düz bir ağaç parçasının mum büyüklüğünde kesilmesi ile elde edilebiliyor. Ağacın cilalanması ve zımparalanması ile de mumluklara modern bir hava katılabiliyor.

Pin

Noel Ağacı Süslemesi

Noel ağacı yeni yıl kutlamalarındaki en önemli figürlerden birisi olarak yer alıyor. Noel denildiği zaman ağaçlar kesinlikle süslü bir şekilde kutlama alanında bulunuyor. Bu nedenle de ağaçların süslenmesi oldukça detaylı ve önemlidir. Noel ağacı süslemeleri esnasında ağaca takılan süslerin farklı olmasına özen gösterilmelidir. Sürekli aynı olarak devam eden süsler ağacın şık görünümünü kaybetmesine neden olacaktır. Eniyi Noel dekorasyon fikirleri içinde Noel ağacının ledler ile kaplanması ve parlak bir görünüme sahip olması da bulunuyor. Ayrıca kişiler evde karton kağıtlar ile yıldız yapabilirler. Bu yıldız figürü isteğe göre altın ya da gümüş rengine boyanabilir ve ağacın en üst kısmında yer alabilir.

Pin

Yılbaşı Konsepti Yastıklar

Yeni yılın gelmesi ile birlikte kişiler yalnızca kendilerini değil, bütün evlerini de yeni yıla hazırlıyorlar. Bu hazırlıklar içerisinde evdeki küçük aksesuarlarda yapılan değişlikler de yer alıyor. Kişilerin isterlerse hazır olarak satın alabileceği, isterlerse de kendileri yapabileceği yılbaşı konsepti yastıklar bulunuyor. Koltuk kırlentlerinin boyutunda uygun olarak kumaş alınabilir, bu kumaşlar kırmızı, siyah ya da yeşil renkte olursa konsepte uygun olacaktır. Ayrıca keçe, makas ve iğne en iyi Noel dekorasyon fikirleri arasında bulunan yastıklar için yeterlidir. Koltuk kırlentlerine uygun olan kumaşların üzerine keçeler ile çeşitli desenler yapılır. Çam ağacı, Noel baba, geyik kafası gibi figürler keçeler ile yapılır ve yastığın üzerine dikilir. Eğer koltuklara da kırmızı bir örtü serilir ise ev Noel kutlamasına hazır olacaktır.

Pin

Kar Küresi

Evin orta alanında yer alacak bir kar küresi ile yeni yıl ruhu oldukça güzel bir şekilde yansıtılabilir. Kişiler bu küreyi evde kendileri yapabilir ya da hazır olarak temin edebilirler. Özellikle yeni yıl konseptli küreler oldukça güzel bir görünüm yakalamaya yardımcı olur.

Pin

Oylayın post

Yorum yapın

1